Photos

Photographer's Note

TTE.te bulundukları yörelerin çok güzel kareleriyle yorumlarıyla paylaşımlar yaşadığım değerli dostlarım Aziz Baykuş ve Aziz Bilgili için,
Değerli dostlarım sizlerin Ankara,İstanbul Kapadokya,Akdeniz ve Karadeniz yörelerine ait resimlerinizi her zaman beğeni ile izledim,sayenizde bilmediğim bu yörelere keyifli geziler yaptım saygıyla sevgiyle güzel yorumlarınızı aldım.Mesleki ,özel ve fotoğraflı yaşamlarınızda sağlık, başarı ve mutluluklar diliyor sizlerede hoşçakalın diyorum.
Sizin için şimdiye kadar en etkilendiğim mekanlardan biri olan Selimiye camiinin Nisan sonunda çektiğim bu görünümünü, Sonbaharın hüküm sürdüğü şu günlerde bahar çiçekleri ile birlikte armağan etmek istedim.
--------------------------------------
Selimiye Mosque
It was built in Edirne during 1568-1575 by architect Mimar Sinan upon the orders of Sultan Selim II. Mimar Sinan has referred to this mosque as his masterpiece. It has 4 minarets, each with three galleries, and 71 m high. Three separate staircases lead up to the galleries. The dome is 31.28 m in diameter and its height from the floor is 43.28 m. It rests on eight pillars. The mosque is famous for its pulpit and tilings.
---------------------------------------------
WS ta sizler için iki kare daha var

jalab_temen, tober, rmorillo, dokadak, yedirenk, s_lush has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 3384
Points: 26
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH