Photos

Photographer's Note

I dedicated this image to İzzet Keribar.He is our master of the photography in TE.He is well-known in Turkey and in many foreign countries.
His honors and Titles;
Fiap (Artist of Excellence, International Federation of Photography)
Chevalier des Palmes Académiques (French National Education Ministry)
Some Flash Awards :
2001 Fuji European Press Awards Millenium Theme : First Prize
National Geographic Traveler 2nd Prize 1992
Jerusalem Post 1st Prize 1992
Fuji European Press Awards 1st Prize 1997
Ballantine's International Runner-ups 1993


TE.teki varlığı ile gurur duyduğumuz,sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde tanınmış,değerli fotoğraf sanatçısı,hepimizin favorisi sevgili İzzet Keribar hocamız için;
Sevgili İzzet Bey,fotoğraflarım içinde size layık kare arayışı yerine-mümkün olamayacağı endişesi yüzünden- fotoğraf sanatındaki konumunuzu , bu sitedeki hocalığınızın bizler için ne ifade ettiğini anlatacak daha doğrusu sizi sembolize edecek kompozisyon bulmayı tercih ettim. Matterhorn tepesi,Alplerin ve İsviçrenin en çok fotoğrafı çekilen,dağcılığa gönül vermiş meraklıları için zirvesine ulaşmanın en büyük hedef olduğu bir simge.O nedenle size armağan etmek istedim.
Galerinizdeki birbirinden muhteşem,belgesel nitelikli fotoğraflarınızın her biri, Fotoğraf sanatını profosyonel olarak icra etmenizin yanında amatörlük ruhunu hiç kaybetmeden bütün coşkusu ile yaşamanızın,tanrı vergisi yeteneğinizin ifadesi mükemmel fotoğraf gözünüzün, çalışkanlığınızın,iş disiplininizin, notlarınızda okuduğum zaman bazen nasıl olur diye şaşırdığım her kareyi çekerken verdiğiniz emeğin ve de tutku derecesinde bu işi sevmenizin sonucu elbette.Bütün bu özelliklerinizin yanında sizi ülkemizin diğer fotoğraf sanatçılarından farklı ve daha değerli kılan,mütevazi kişiliğiniz ve eserlerinizi değerli açıklayıcı notlarla zenginleştirip,bu sitede cömertçe paylaşmanız.Dört yıl boyunca hemen hergün bıkmadan sürdürdüğünüz Hocalığınız, bu okula devam eden her üye için çok büyük şans olmuş.Kendi adıma bizlere verdiğiniz bu emek ve sınırlı vaktinize rağmen karelerime yazmada esirgemediğiniz benim için çok değerli kritikleriniz için sonsuz teşekkürler ediyorum.Fotoğrafı öğrenmek gayretim sırasında, tesadüfen bulduğum bu okulda kazandığım dostlarımın başında sizin oluşunuzdan gurur duyduğumu ayrıca belirtmek istiyorum.
Yaşamınızın,sağlık ve mutluluk ve güzelliklerle dolu geçmesini,topluma hizmetle değerli çalışmalarınızın devamını, şimdi olduğu gibi ülkemizi daha pek çok uluslararası sergilerde başarılarla temsil etmenizi diliyorum.Sevgi ve saygılarımla.

WSta sizin için seçtiğim iki kare daha var
-----------------------------------------------
The Matterhorn is a classic peak, a sharp, isolated rock pyramid with steep narrow ridges jutting from surrounding glaciers. The town of Zermatt, nestled beneath the mountain's north face, is a mountaineering Mecca.One of the most frequently climbed mountains in the world, the Matterhorn's every ridge and face have been scaled, and there are now fixed ropes, ladders, and huts along the normal routes to the summit.
The Matterhorn (German), Cervino (Italian) or Cervin (French), is a mountain in the Pennine Alps. With its 4,478 metres (14,692 ft) high summit, lying on the border between Switzerland and Italy, it is one of the highest peaks in the Alps and its 1,200 metres (3,937 ft) north face is one of the three greatest north faces of the Alps.
Although not the highest mountain in Switzerland, the Matterhorn is considered as an ICONIC EMBLEM of the region of the Swiss Alps.
The Matterhorn is probably one of the best known mountains in the world and its north-east view is much photographed. Thus many tourist facilities were built in order to make more accessible the summits in the area. The Gornergrat railway was the first to be inaugurated in 1898. Other areas served by cable car are the Unterrothorn and the 3,883 m high Klein Matterhorn.
from wikipedia
-----------------------------------------

Photo Information
  • Copyright: Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
  • Genre: Places
  • Medium: Color
  • Date Taken: 2008-10-01
  • Categories: Nature
  • Exposure: f/8, 1/1000 seconds
  • More Photo Info: view
  • Photo Version: Original Version, Workshop
  • Date Submitted: 2008-11-19 8:10
  • Favorites: 2 [view]
Viewed: 8554
Points: 46
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH