Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great tober 2008-01-28 13:08

Merhaba Deniz, karlı bir Ankara'dan böylesine güzel resimler de çıkabiliyor demek. Ben olsam ilk plandaki ana duvarı iptal eder, adamın durduğu duvardan başlatırdım kareyi. Karenin tam ortasındaki tül şeklindeki hafif sepia perdelemesi güzel olmuş. Biraz daha hafif olsa belki daha iyi olurmuş. Ama genel olarak şiirle birlikte güzel bir kare. Tebrikler.

Old 01-28-2008, 10:04 PM
maredeniz's Avatar
maredeniz maredeniz is offline
TE Junior Member

Default To tober: Merhaba Tolga

İlgin ve eleştirin için teşekkür ederim.
Alttan keserek yaptığım ve ikinci duvardan başlayan bir workshop göndermiştim;bilmiyorum inceledin mi ama eğer yalnızca bir duvar alsaydım kare çok sıkıştırılmış gibi olurdu diye düşünüyorum.Bir de ben yerin sağ tarafındaki köşelerle duvarların ve çatılarının oluşturduğu simetriyi beğendim.Bakış açımız sanırım bu anlamda farklı:)
Bir de ben her hangi bir sepya perdeleme yapmadım,yani o ağacın dallarının kendi doğallığı ile oluşmuş bir görüntü herhangi bir manüpülasyon yok.

Teşekkürler
Deniz
Reply With Quote
Old 01-29-2008, 12:27 AM
tober's Avatar
tober tober is offline
TE Expert

Default Re: To tober: Merhaba Tolga

Açıklaman için çok teşekkürler. Okuduktan sonra hak verdim. Workshop bir bakıma iyi olmuş fakat bu sefer de derinlik azalmış. Her ikisinin de artı ve eksi yönleri var.

Görüntünün ağaç dalları tarafından oluşturulması iyi. Bazıları bu tür oynamalar yapıyorlar resimde, kimisi de yakıştırıyor ama ben de senin gibi tercih etmiyorum o yöntemi (Renk oynaması da dahil).

Selamlar, Tolga
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules