Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools

Great tober 2008-01-28 13:08

Merhaba Deniz, karlı bir Ankara'dan böylesine güzel resimler de çıkabiliyor demek. Ben olsam ilk plandaki ana duvarı iptal eder, adamın durduğu duvardan başlatırdım kareyi. Karenin tam ortasındaki tül şeklindeki hafif sepia perdelemesi güzel olmuş. Biraz daha hafif olsa belki daha iyi olurmuş. Ama genel olarak şiirle birlikte güzel bir kare. Tebrikler.

  #1  
Old 01-28-2008, 10:04 PM
maredeniz's Avatar
maredeniz maredeniz is offline
TE Junior Member
Thread Starter
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default To tober: Merhaba Tolga

İlgin ve eleştirin için teşekkür ederim.
Alttan keserek yaptığım ve ikinci duvardan başlayan bir workshop göndermiştim;bilmiyorum inceledin mi ama eğer yalnızca bir duvar alsaydım kare çok sıkıştırılmış gibi olurdu diye düşünüyorum.Bir de ben yerin sağ tarafındaki köşelerle duvarların ve çatılarının oluşturduğu simetriyi beğendim.Bakış açımız sanırım bu anlamda farklı:)
Bir de ben her hangi bir sepya perdeleme yapmadım,yani o ağacın dallarının kendi doğallığı ile oluşmuş bir görüntü herhangi bir manüpülasyon yok.

Teşekkürler
Deniz
Reply With Quote
  #2  
Old 01-29-2008, 12:27 AM
tober's Avatar
tober tober is offline
TE Expert
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,427
Default Re: To tober: Merhaba Tolga

Açıklaman için çok teşekkürler. Okuduktan sonra hak verdim. Workshop bir bakıma iyi olmuş fakat bu sefer de derinlik azalmış. Her ikisinin de artı ve eksi yönleri var.

Görüntünün ağaç dalları tarafından oluşturulması iyi. Bazıları bu tür oynamalar yapıyorlar resimde, kimisi de yakıştırıyor ama ben de senin gibi tercih etmiyorum o yöntemi (Renk oynaması da dahil).

Selamlar, Tolga
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 10:51 AM.Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH