Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great rigoletto 2007-11-10 0:28

Seni doku mühendisi mi yapsak ne?
En ince boya katmanı ve katmanların zeminden ne kadar ayrıldığı bile neredeyse belli. Kadrajın üçte ikisini kapsayan ve alttakine yaslanan üstteki kardeş olduğuna göre, nottaki dizeler de altta kalan ve ezildiği için kızaran kardeş tarafından, son nefesinde, nezaketen yazılmış olmalı :)))
Enfes renkler, hele ki kırmızı...
Tebrikler

Old 11-10-2007, 08:19 AM
bostankorkulugu's Avatar
bostankorkulugu bostankorkulugu is offline
TE Expert

Default To rigoletto: sembolizm denen sey

O alttaki kırmızı kayık Atatürk... üstteki köhnemiş olan da hala sırtında taşıdığı Türkiye... Tabii çarşaf çarşaf "Atam Ruhun Şad Olsun" "Ne Mutlu Türküm Diyene" falan yazmadığım için - e sağda solda kolay yoldan bayrak falan da yok- herkesin anlaması kolay değil...

İğneler, ilaçlar etkisini gösterdi mi ne >:P...
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 08:25 AM
hattori's Avatar
hattori hattori is offline
TE Newbie

Default Re: To rigoletto: sembolizm denen sey

tabii ki gösterdi yavrum
sen hiç merak etme ben senin tedavini gönüllü üstlendiğim için seni çok yakından takip ediyorum zaten
senin ettiğin hipokrat yemini gibi biz de yemin ettik, bizim tedaviden de milim sapma olmaz
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 08:27 AM
rigoletto's Avatar
rigoletto rigoletto is offline
TE Expert

bak işte, dediklerine dikkat et, araştırmacı gazetecilik ruhu her yerde...
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 08:32 AM
bostankorkulugu's Avatar
TE Expert

itirazım yok, ilkeli olsun yeter... yeter ki o ruh gerçekleri çarpıtmasın, işine geldiği gibi yorumlamasın...
yeri gelmişken yorum yazmasam da -size tavır aldım ya- fırıncının küreği fotoğrafınızı çok beğenfim nezih bey...
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 08:43 AM
hattori's Avatar
TE Newbie

sen hiç merak etme
kimsenin hiçbir şeyi çarpıttığı filan yok
başından beri son derece ilkeli, (birilerinin yaptığı gibi hiç belaltına girmeden) ilk başta ne deniliyorsa orada durulan bir duruş sergilendi senin tavrınla ilgili
ilk başta söylenen de sonda söylenen de şu: bu ülkeyi vareden değerlere ve herkese karşı istisnasız hepimiz saygılı olmak zorundayız. (dikkat edersen sevmek zorundayız demiyorum)
kimileri gözünde bir anlam ifade etmeyen şeyler başkalarının gözünde kutsal olabilir ve herkes kutsal gördüğü değerlerle dalga geçilmesini kaldıramayabilir, aynen benim gibi...
olayın özü ve özeti budur
sonuçta koruyucu hekimin olarak dirençli bir vaka olmana rağmen tedavindeki gelişmelerden ve özellikle de şuurunun açılmış olmasından dolayı çok ama çok mutluyum.
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 08:55 AM
rigoletto's Avatar
TE Expert

(dikkat edersen sevmek zorundayız demiyorum)

diyerek, yine sevmediğimizi ima ediyorsunuz. Oysa bizim de başından beri söylediğimiz şey, bu ülkeyi var eden değerleri sevmemize ve bunun için TE dışındaki normal hayatımızda var gücümüzle çalışıyor olmamıza rağmen, insanlara vatan haini gibi lanse edilmemizdir.

çarpıtmadan kastedilen budur.
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 09:10 AM
rigoletto's Avatar
TE Expert

TE dışındaki hayattan asıt meslek yaşantımızdır.

TE'ye gelecek olursak...

Bu site vasıtasıyla bizzat tanışma fırastı bulduğum ve ülkemizin tanıtılmasında katkıda bulunduğumu düşündüğüm Andreas, Sakis, Catherine, Henk, Jerzy ve Kevin, bizimle ilgili birçok önyargılarının azaldığını, kültürümüzün ne kadar köklü ve etkileyici olduğunu, bilimde ve sanatta düşündüklerinden daha ileri düzeyde olduğumuzu ve bunun için Atatürk'e ve cumhuriyete ne kadar borçlu olduğumuzu görmüş ve söylemişlerdir.

TE'de ülkemizi temsil etmenin daha iyi bir yolu olduğunu da düşünmüyorum.
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 09:16 AM
hattori's Avatar
TE Newbie

hiç bir şey ima etmiyorum kardeşim,
açın bakın kayıtları
vatan hainliği lafını ilk ortaya atan sizsiniz:

"Re: To tehanu_f: >:D
o bence domuz... bir de vatan haini (benden hain olmasın)... hattorinin şehitlik fotolarına yorum yazmadığı için... yunanistandaki yangını bile daha çok önemsediği ve hala ısrarla geyik yaptığı için... bu kadar ucuz ya bu işler..."
"

kutsal değerlerle dalga geçen de...
kutsal değerlere saygısı olan adam;

"Biz pespayeler olarak kutsal değerler karşısında fellik fellik kaçacak delik aramaktan sıkıldık Füsun. Yarın biriken vatan borcumuzu ödemek için şehitliklere gidip fotoğraf çekiyoruz. İstersen otobüse atla sen de gel."

diye bir cümle kurmaz...
yediğiniz diğer haltı "sana bu konu kapanmıştır" diye söz verdiğim için açmıyorum bile

kimsenin sizi vatan haini gibi lanse ettiği falan da yok, kendi beyanınızla sabit; vatanınızı seviyormuşsunuz ne mutlu size

gereksiz yere çok uzadığına inandığım bu konunun korkut'un kaşınması üzerine açıldığına dikkatinizi çekerim

kaşındı diye kaşımayacağım sanılıyorsa bu büyük bir yanılgı olur
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 09:21 AM
rigoletto's Avatar
TE Expert

siz ima etmediğinizi söyleseniz bile etrafınızda topladığınız insanlar bu şekilde algılamıştır ve olayı uzatmaya devam ederek bizi TE'de karalamaya devam etmektedir.

onlara da söyleyin, onlar da konuyu kapatsın o zaman.
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 09:29 AM
bostankorkulugu's Avatar
TE Expert

yunanlı bir arkadaşımın (crateos) yunan bayraklı bir fotoğrafına (one symbol)yazdığım;

"...generally i dont like shots with flags but this one is a well composed image with those people looking at athens..."

(genellikle bayraklı fotoğrafları sevmem ama bu tepeden atinayı seyreden insanlarla güzel bir kompozisyon olmuş)

yorumumu;

"türk bayrağını sevmeyip yunan bayrağına methiyeler düzmek"

"yunan bayrağını görünce aşka gelip döşünden şiir patlaltmak"

diye lanse eden siz değil miydiniz...

bu "gerçeği çarpıtmak" "keyfine göre yorumlamak" değil mi...

şehitlik fotoğraflarınızı benim sildirmediğimi bildiğiniz halde hala ısrarla ben sildirmişim gibi bir hava yaratmak -gürsel hanım, veya onun adına utku bey ısrala herkesi ikna etmeye çalışıyor buna- çok mu dürüst bir tavır...

fotoğraflarınızın niye silindiğini bile çarpıt mıyor musunuz... bu sitede bir sürü bayraklı, anıtkabirli, atatürk heykelli, şehitlikli fotoğraf varken sizinkilerin aslında fotoğraflar yüzünden değil de fotoğraflarınıza vatansever yorumlar yazmayanları nerdeyse vatan haini ilan ettiğiniz notlarınız yüzünden silindiğini bildiğiniz halde "bayrak düşmanları bayraklı fotoğraflarımı sildirdi" havası yaratmıyor musunuz...

aslında ben bu konuyu kapatmıştım kendi kafamda... sizi, utku beyi ve gürsel hanımı komplo teorilerinizle ve hele böyle eğlencelik bir site için yersiz olduğunu düşündüğüm aşırı milliyetçi söylemlerinizle başbaşa bırakmıştım kendimce...

ama gürsel hanımın ali fuata (hatti52) yazdığı yorumda, utku beyin şikayet edilmesi ve kendisine gelen bir maille ilgili, en ufak bir bilgim ve fikrim bile olmayan bir konudan da mesnetsizce sorumlu tutulmam bardağı taşırdı artık...

o yüzden bana ilkeden ve dürüstlükten bahsetmeyin lütfen...

daha önce de belirttiğim gibi ben bu sitede iş stresinden kurtulmak, iyi vakit geçirmek ve fotoğrafçılık konusunda az çok bilgi edinmek için varım... benim için önemli olan fotoğraf çekmek, samimiyet ve dostluk... ve bunlar için trekearth hiç de şart değil...
olmazsa bazılarının yaptığının aksine arkama bile bakmadan çeker giderim...
sizin istediğiniz de bu herhalde...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules