Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

maki 2007-02-19 15:18

Sorry Henryku,
Musze byc szczery... kiczowate to jest do bolu, niestety... Jak juz koniecznie chciales to ptaszysko fotografowac to trzeba bylo troche pokombinowac... A tak zrobiles kolejna kalke ogranego juz niestety landszaftu. Nie to zebym oczekiwal od ciebie caly czas zdjec na poziomie do ktorego mnie juz zdazyles przyzwyczaic, ale albo ze mna cos jest nie tak, albo na TE nie liczy sie inwencja a przyklepywanie kolejnych dwoch punkciorow za kazda fotke, aby nikogo nie wkurzyc zla ocena... Dalekie to jest od prawdy. I nie pisze tego, bo uwazam swoje zdjecia za nie wiem jak ciekawe, przeciwnie duzo mam sobie do zarzucenia, ale denerwuje mnie ostatnio to co sie stalo z ta stronka... pozdr. i bez urazy. maki

Old 02-22-2007, 11:09 PM
Henryk_Bilor's Avatar
Henryk_Bilor Henryk_Bilor is offline
TE Expert

Default To maki: kicz

Witaj Marku
Nie ma problemu, nie uraziłeś mnie. Co do punktacji, może wbrew pozorom, nie zależy mi na niej i jak można zauwazyć, dużo mniej się ostatnio udzielam. Pod pewnymi względami też mnie TE wkurza, zwłaszcza pokazywanie krwawiącego zająca co chwilę na głównej stronie, czy wrzucanie pełno zdjęć o jakości tych z telefonu komórkowego (o przepraszam, widziałem jedno całkiem niezłe wykonane jakimś Eriksonem), zaśmiecanie serwera byle czym. Nie zmienia to jednak faktu, że nie znam lepszego miejsca do pokazywania zdjęć - wiele oglądałem, nie zdecydowałem się jednak gdzie indziej udostępniać swojej twórczości. Jak może zauważyłeś, a jeśli nie, to warto zwrócić uwagę, że dużą rolę na TE grają kontakty towarzyskie i mi to bardzo odpowiada. Miło mieć znajomych na całym świecie. I nie ma dla mnie znaczenia precyzyjna punktacja, zaś przyznawanie buziek ma charakter głasków i podnosi kolegom samopoczucie i nie wiem czemu nie miałbym tego robić. Jeśli mi się coś na zdjęciu nie podoba, piszę o tym po prostu, zapewne jako jeden z nielicznych i przez to kilka osób przestało mi odpisywać... głównie Polaków :D.

A teraz co do samego zdjęcia. Dziwię sie Twojej opinii, wg mnie jest po prostu ładne i dlatego zdecydowałem się je zamieścić dla odmiany po serii widoczków, których mam tyle, że mógłbym przez wiele lat wrzucać codziennie po jednym. Ale jak wyżej wspomniałem, nie widzę sensu takiej działalności. Poza postawą łabędzia spodobała mi się spiętrzona woda przed nim, a czegoś takiego nie widuję na wielu zdjęciach łabędzi. No ale oczywiście ma prawo Ci się to nie podobać. Mi się jedynie nie podoba nazywanie tego kiczem. Zresztą poproszę o definicję kiczu wg Ciebie, bo spotkałem się z wieloma określeniami tego słowa. Jasmis przywitał mnie podobnie, że wystartowałem na TE z kiczem, ale widziałem jak się zachwycał podobnymi zdjęciami w wykonaniu innych autorów. Pisał też, że za kolorowo robię, chociaż niejednokrotnie odejmuję kolorki w moich zdjęciach, a potem walnął tak wysycone zdjęcie, że mi się kolor z tyłu monitora wylewał ;). Gdzie więc jest kicz, granica gustu, szczerość i sens przejmowania się tym wszystkim. O w mordę, dawno tyle nie pisałem :D. Starczy więc, pewnie i tak nie przeczytasz, a jeśli to zapraszam do dyskusji, ale lepiej bardziej na żywo :).
Pozdrawiam

P.S. Najważniejsze, że mój kicz podobał się osobie, której go dedykowałem ;).
Reply With Quote
Old 02-23-2007, 04:47 PM
maki's Avatar
maki maki is offline
TE Newbie

Default Re: To maki: kicz

Wiele racji w tym co piszesz... Jednak chodzi mi o cos takiego jak wiekszosc recenzji ktore otrzymuje sie w zasadzie na zasadach wymiany - "ja ci dam i ty mi dasz, a jak mi nie oddasz to ja ci juz wiecej nie dam... :)))" To nie dotyczy w zaden sposob ciebie, bo nie zauwazylem, zebys przestal reagowac na moje zdjecia jesli ja przez pewien czas nie zajrze do twoich... ale takich osob co to zbieraja po 100 punktow za zdjecie, ktore jest, mowiac delikatnie, slabe, nic nie wnoszace, malo oryginalne, jest tu bardzo wiele... I nie szkodzi, nie to jest bez sensu, ale fakt, ze od takich ludzi dostajesz krytyke zawarta w pieciu slowach, jak zajrzec na ich strone, to podobnych dwadziescia dziennie wystawiaja tez innym, z reguly tym co tez tak wlasnie pisza. Powstaja kluby wzajemnej adoracji bez wzgledu na to jak bardzo kiczowate zdjecia by to nie byly.... Kiczem dla mnie jest cos, co na tego typu stronach jak ta znajduje sie w nadmiarze, a nie jest sfotografowane w sposob inny niz pozostalych 150 takich obrazkow... Zgadza sie, twoj labedz troche sie wyroznia od innych dziesiatek labedzi na TE... ale tak jak pisalem wczesniej, mam odruchy wymiotne na kolejnych 500 zachodow slonca, zdjec ksiezyca w pelni, samotnych drzewek posrod pola. Oczywiscie jesli ktos ujmie to niebanalnie to o.k., sam doloze swoje achuy i ochy... Sek w tym, ze wiekszosc robi to sztampowo, po prostu cyka fotki. I zeby bylo jasne ja nie mam zludzen, wiem ze taka strona nie moze obyc sie i bez takich zdjatek wlasnie, ale z drugiej strony wolalbym, zeby ludzie ktorzy swiadomie fotografuja unikali takich pseudo fotografii, bo zwyczajnie szkoda na nie czasu i miejsca na stronie. Kazdemu z nas przytrafiaja sie takie zdjecia, wiec nie ocenialem twojego zdjecia punktowo, tylko zaznaczylem, co o tym mysle i oczekuje tego samego od ciebie, bo wiem, ze od wiekszosci innych uslysze: "nice shot, good colors, kisses...", ale co mi to daje... te dwa punkty ktore jakas przyjemnoscia sa, ale tak naprawde do niczego nie prowadza... Widze ten wyscig o punkty na codzien i tych co to dziesiatkami tysiecy szokuja, ale brakuje w tym wszystkim jakiejs prawdy. Dlatego pare razy myslalem o opuszczeniu tej stronki, choc przyzwyczailem sie juz do tego miejsca i paru ludzi...
Nie miej mi za zle tego co pisalem o twoim zdjeciu, podejrzewam, ze gdyby polowa osob ktore przyznaly ci te 80 punkciorow pisala szczerze, bylbys bardziej zadowolony z tego co o tym zdjeciu sie dowiedziales, bo to jest najwieksza korzysc z tego miejsca, ze o naszych pracach wypowiada sie wieksza liczba osob, siedzaca (powiedzmy) w tematyce.
Cenie twoje zdjecia i to, ze mi odpisales, a nie obraziles sie, jak zrobiloby wielu na twoim miejscu.
pozdrawiam serdecznie,
maki
Reply With Quote
Old 02-24-2007, 09:55 PM
Rycho66's Avatar
Rycho66 Rycho66 is offline
TE Newbie

Default Re: To maki: kicz

Witam chlopaki .
Z zainteresowaniem przeczytalem wasza dyskusje sorry ze "mlody"
sie wtraca ale skresle tu pare slow.
Jestem na TE od niedawna ale maki ma racje co do funkcjonowania tej strony ; nie jest to tylko jej przypadlosc .
Od 3 lat wystawiam foty na plfoto.com i takie dyskusje sa tam
na porzadku dziennym . Jakosc fotek w swojej masie jest jednak
chyba duzo wyzsza ; przez szersza skale ocen i moderatorow ktorzy wycinaja tzw gnioty . Niestety patrzac z perspektywy lat
jest ich coraz wiecej . Kazdy kto ma cyfre pstryka co popadnie
i stara sie tym pachwalic w necie i jest mocno obrazony jak mu ktos napisze ze nie wie co to ISO;podzial kadru czy zloty punkt. Jeszcze zeby sie tylko obrazil ale zaraz leci do twojego
folio z niewybrednym komentarzem i odwetowa ocena.
Jestem amatorem fotografii , nie robie zdjec artystycznych ale
staram sie upubliczniac prace na przyzwoitym poziomie technicznym tematyka zdjec to juz rzecz gustu.
Moj slaby angielski nie pozwala mi na zaglebianie sie w techniczna strone zdjec przy ocenie.
TE traktuje jako odskocznie od plfoto i miejsce do poznania
miedzynarodowego "towarzystwa fotomaniakow" .
Pozdrawiam Ryszard
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules