Thread: To maki: sprzet
View Single Post
Old 11-20-2006, 01:02 AM
maki's Avatar
maki maki is offline
TE Newbie

Default Re: To maki: sprzet

Jakos tak wyszlo, ze wyrzucilem to zdjecie, pomyslalem ze to nie jest odpowiedni moment na jego objawienie, bo mam krotka serie z tego miejsca, ale jeszcze nie zdazylem poskanowac reszty, a tak bylaby samotnym bialym zaglem... Pewnie ja jeszcze wstawie za czas jakis, szkoda, ze napisalas dlugi komentarz, a ja nie moglem go przeczytac, moze po jego przeczytaniu szkoda byloby mi to zdjecie usunac...
Nikona D70s pokochalem od pierwszego wejrzenia i mysle, mam nadzieje, ze to uczucie bedzie choc czesciowo odwzajemnione :) Fajnie lezy w dloni, nie jest za ciezki ani za lekki, w sam raz. Marze o szerokokatnym, jasnym obiektywie, ktorym moglbym podjac sie prawdziwej zabawy z reporterka, ale to wydatek, ktory w najblizszym czasie mnie przerasta... Nie znam aparatow Canona, wiec trudno mi jest cos Ci doradzic. Nikon D80 to jedna polka wyzej od D70, ale w zasadzie glownie cenowo, bo niuanse techniczne nie sa jakies powalajace. Wieksza liczba pikseli, ale to nie ma takiego znaczenia, chyba ze chcesz robic odbitki wielkosci banera ulicznego :)
Jesli chcesz fotografowac ludzi to raczej powinnas przyjrzec sie obiektywom szerokokatnym albo portretowym o stalej ogniskowej. Ja mam teraz Nikora 70-300, co w cyfrze daje ogniskowa 105-450 mniej wiecej, ale w zasadzie nie potrzebna mi jest tak duza ogniskowa. Mam go od mojego Nikona F70, ktory sprzedalem przed paroma dniami...
Nie wiem na ile zmienia sie moje zdjecia po przejsciu na D70s, o ile w ogole sie zmienia... Mysle, ze na pewno bede mial wieksza swobode manualnych ustawien.
pa,
maki
Reply With Quote