To isabela_sor: mno, si tu acuma... - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great isabela_sor 2008-09-26 12:26

E acolo jos in partea stanga o mica fereastra care ma ...distrage de la imaginea de ansamblu
Mor ca eu nu am imagini ca astea...blue hour !
Ma inveti si pe mine?:)
Numai bine
weekend placut
Isa

Old 09-26-2008, 07:56 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

Default To isabela_sor: mno, si tu acuma...

mda, distrage, dar da un sentiment calduros la randul ala de case intunecate si reci, un sentiment de... no, ce sa fac acuma?! mi-e lene sa-i dau repost :P

esti plina de modestie. sau vrei sa ma faci sa ma simt mai putin inferior. cum nu ai poze de genul blue hour? da' aia superba cu parlamentu' din Budapesta cine-a facut-o? din ce am fazut eu, e cea mai reusita dintre toate care le-ati incercat din locul respectiv. eu sa te invatz pe tine?!

mai faci si pe modesta!! ah, ce ma superi!!

:D

weekend placut si tie

Mihai
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:02 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

Default my dear Isabela...

... you have come a long, long, very long way, since your first year on TE. ai strabatut drum lung, ai invatzat mult si rezultatele nu dezamagesc. se vad schimbari foarte mari in stil, tehnica si ochiul tau de fotograf si ti-ai definitivat propriul tau stil. ai de ce sa fi mandra :D

numai bine
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:27 PM
isabela_sor isabela_sor is offline
TE Expert

Default Re: To isabela_sor: mno, si tu acuma...

No ca te impusc de nu te vezi
Am doar 3 imagini blue hour intr-o galerie de peste 750 de imagini
Care e bre proportia, zi???
Despre evolutie ...hmmmm,nimic invatat din 100 de poze facute cu dif setari trebe sa iasa si una mai buna
Multam mult pt aprecieri dar zau ca nu le merit
pup
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:38 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

perfectionista, hm? bine faci, dar vezi ca uneori strica la sanatate.
mda, si eu am impresia asta cateodata, ca n-am invatzat prea multe doar descoperit alte setari, alte programe si alte aparate mai bune de foto. eu mai am mult de invatzat.
sa fim seriosi blu-auarul ala din Budapesta m-a dat gata, cu toate ca e defapt un picture-postcard. e excelent.
3 imagini din 750? hm, mda, dar tu ai fost foarte entuziasta din prima zi. ai postat tot ce-ai prins si ai invatzat din tot ce ai prins. nu inseamna nimic ca ai 100 sau 1. 1 sa fie si conteaza cat de bine e realizata.

am sa-ti pun cateva intrebari. sper ca nu te superi.

cum iti pregatesti pozele? in ce program? faci poze in RAW? claritatea si sharpness-ul sunt doar din aparat sau si ceva post-processing?

si, de curiozitate, daca nu te deranjeaza ca intreb, care au fost cuvintele intzelepte despre blue hour photography de la Didier si JY?

toate cele bune

mihai
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:40 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

apropozito... de ce ai fixatia asta pe impuscat oamenii? sau doar pe mine vrei sa ma impusti? sounds a bit dangerous. prea se repeta dorintza? poate ar trebui sa stau departe. sau ai luneta? lol :P
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:48 PM
TE Expert

H ah ha ha
Sunt ca zodie berbec deci agresiva :)
N-am pistol ,luneta sau arbaleta dar ar trebui sa imi cumpar......
Las bre ca pot sa omor oameni si cu mainile goale or cu puterea mintii dar asta inseamna ca trebe sa imi bag mintile in cap cum zice maica-mea :))))
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:52 PM
TE Expert

Sa o luam pe rand cu intrebarile !
1. le descarc simplu ca is jpeg toate
2. le deschid cu jasc paint unde le dau mai mult sharp si +2 sau + 4 clarify :) de acolo asa zisa aia claritate :)))
3. Sfaturile de la ei fura contradictorii si drept urmare plecai de langa ei ca sa nu ii supar si incercai eu 5 fotografii
una e aici una pe TL si trei de aruncat la gunoi,dar nu ma indur bre ca-s ale mele si cica invat :)
De ce nu folosesti si tu yahoo messenger sa scriu propozitii mai scurte,bre?
ca obosi atat scriind ici ca acu trebe sa ma duc la culcare pt 12 ore ....
Pupici de la Bucuresti
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:58 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

lol. berbec, hm? se vede.
m-ai pus pe ganduri. cred ca-mi dau seama ce-am invatzat din tot balciul asta (cu toate ca la socializare sunt zero si se vede si pe aici). am invatzat sa fiu mai selectiv si sa iau in considerare niste chestii importante cand fac poze. cam atat. poate si sa meditez mai mult asupra unor chestii. wow, ce explicatzie precisa, concisa si filozofica (n-)am dat. se vede ca mai am mult de invatzat

nu mi-ai raspuns la intrebari. sa intzeleg ca te-au deranjat si doresti sa nu raspunzi?
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 09:05 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

Default hopa

am fost neatent si nerabdator. merci pt raspunsuri. pai chiar asa de neajutatoare le-au fost sfaturile? sau au zis si ei un cuvant-doua folositoare?
si lasa, nu mai fi asa rautacioasa si critica. ai invatzat, invetzi. faptul ca le-ai aruncat pe cele nereusite la gunoi cu atata dezgust inseamna ca discriminezi intre bun si rau, ai invatzat sa apreciezi si nu mai e orice "good enough for you" in materie de fotografie :D

oricum, ai dreptate cu chat-ul pe TE. am sa te adaug pe yahoo.

noapte buna si weekend minunat

mihai
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 09:09 PM
mikee mikee is offline
TE Junior Member

am fost neatent si nerabdator. merci pt raspunsuri. pai chiar asa de neajutatoare le-au fost sfaturile? sau au zis si ei un cuvant-doua folositoare?
si lasa, nu mai fi asa rautacioasa si critica. ai invatzat, invetzi. faptul ca le-ai aruncat pe cele nereusite la gunoi cu atata dezgust inseamna ca discriminezi intre bun si rau, ai invatzat sa apreciezi si nu mai e orice "good enough for you" in materie de fotografie :D

oricum, ai dreptate cu chat-ul pe TE. am sa te adaug pe yahoo.

noapte buna si weekend minunat

mihai
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules